Osmatřicetiletý řidič, který vyjel z Paskova, jel krátce před půl jednou odpoledne po silnici I/48 ve směru od Příbora na Nový Jičín. Kousek za připojovacím pruhem od silnice I/58, jeho jízda skončila. „Řidič se plně nevěnoval řízení a při projíždění mírné levotočivé zatáčky vyjel pravými koly mimo komunikaci. Při snaze o najetí zpět, se nákladní souprava dostala do smyku, který řidič nezvládl, a následně se vozidlo i s návěsem převrátilo na levý bok na středová lanová svodidla,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Souprava jela po boku desítky metrů, přičemž poničila okolo pětadvaceti sloupků lanových svodidel. Přitom vzplanul náklad dřeva.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Nového Jičína a dobrovolní hasiči z Příbora. „Hasičům se podařilo dostat požár pod kontrolu během půlhodiny, pak museli při dohašování vytáhnout asi třetinu celého nákladu desek, jehož hmotnost byla čtyřiadvacet tun,“ sdělil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela a dodal, že při vykládání zranila jedna z desek dobrovolného hasiče na ruce.

Hasiči museli rovněž hasit požár menšího množství nafty, která vytekla z nádrží kamionu. Podle Kůdely uniklo odhadem až tisíc litrů této pohonné hmoty, která se naštěstí vlila do vyjetých kolejí, a tudíž se nedostala mimo vozovku.

Řidiče, z místa havárie odvezlo vozidlo Rychlé záchranné služby do novojičínské nemocnice. Tam lékaři zjistili, že muž utrpěl pouze oděrky a pohmožděniny, a proto jej propustili. „U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol, která byla negativní,“ poznamenal policejní mluvčí.

Policisté krátce po nehodě odklonili v obou směrech dopravu, vzhledem k tomu, že vysypanou část nákladu musel na vozidlo naložit jeřáb, a také vzhledem k množství uniklých provozních kapalin skončila plná uzávěra místa až deset minut před jedenáctou hodinou večer.