Nehoda se stala krátce po půl deváté ve směru na Ostravu u Bílova. Řidič vozidla Mercedes Benz jel od Fulneku směrem na Ostravu, když mu náhle do cesty vběhla srna. I přes veškerou snahu již řidič střetu nezabránil. Náraz mercedesu srnu roztrhl napůl, vozidlo se pak převrátilo na bok.

Vzápětí po havárii mercedesu projíždělo kolem osobní vozidlo značky Kia. Jeho devětačtyřicetiletý řidič začal zpomalovat. „Když se již blížil k převrácenému autu, zezadu do něho narazilo vozidlo Škoda Felicia,“ sdělila k dopravní nehodě krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská. Náraz převrátil mercedes z boku zpět na kola. Vozidlo kia následně narazilo do středových svodidel, kde zůstalo stát.

K nehodě vyjely tři jednotky hasičů. „Hasiči zabezpečili vozidla před požárem, zasypali menší únik provozních kapalin sorbentem a nasvětlovali pro Policii ČR místo nehody,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Na místo události vyjela ihned lékařská posádka z Fulneku a skupina rychlé zdravotnické pomoci ze Studénky. „Záchranáři ošetřili šestatřicetiletého muže, který utrpěl středně těžká až těžká poranění, a to v oblasti hlavy, zad a dolní končetiny. Druhou postiženou byla o rok mladší žena. U pacientky zasahující lékař zjistil poranění hlavy, horní končetiny a nevyloučil možnost vnitřního krvácení,“ sdělil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Oba zranění byli v době zásahu záchranné služby při vědomí a komunikovali. Poté, co jim posádky lékařské záchranné služby poskytly neodkladnou prvotní péči, převezly je do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

„Lékař záchranné služby ještě na místě zásahu vyšetřil další ženu, která jevila známky akutní stresové reakce. Nebyla u ní shledána žádná fyzická zranění a její stav nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení,“ doplnil Humpl.

Pětadvacetiletý řidič škodovky, jeho spolujezdec, ani řidič druhého auta, neuváděli na místě nehody jakékoli zranění. „Policisté však dnes obdrželi informaci, že oba řidiči se nechali následně ošetřit,“ dodala v pondělí policejní mluvčí. „Hmotná škoda na vozidlech a svodidlech ještě není vyčíslena. Policisté doplňují a kompletují veškeré informace k havárii a nehodě. Vzhledem k tomu je předběžné vyjadřovat se k příčině, popřípadě míře zavinění,“ uzavřela Štětínská.