I když datum v kalendáři ukazovalo teprve polovinu února, počasí na to nebralo ohled a předvedlo se v celé jarní kráse. V ulicích byli vidět v hojném počtu motorkáři, cyklisté a užít si vydařený víkend se rozhodli také rogalisté na svém oblíbeném místě na okraji Oder.

Směrem z města na Tošovice pod vrcholem Vladař (467 m. n. m.) se nachází startoviště Vítkovka určené milovníkům rekreačního létání na rogalu nebo paraglidu.

PORYV VĚTRU A PÁD

Nechyběli zde ani v neděli 17. února, jenže krátce po poledni se pohodový den proměnil ve velké drama. Po půl jedné přijala tísňová linka hlášení o pádu z výšky poblíž Oder. Na pomoc vyjela nejbližší posádka rychlé záchranné pomoci (RZP) a k misi vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby Ostrava.

„Šestapadesátiletého muže zachytil poryv větru při startu rogala, načež došlo k jeho pádu z výšky okolo dvanácti metrů,“ popsal událost Lukáš Humpl, mluvčí krajských záchranářů.

Zraněný zůstal při vědomí, zasahující lékař však vyslovil podezření na poranění páteře. „Posádky postiženého zajistily krčním límcem, za pomoci scoop rámu jej uložily do vakuové matrace a provedly další opatření. Letečtí záchranáři pacienta po prvotním ošetření šetrně přepravili na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě,“ doplnil mluvčí Lukáš Humpl.