Nádrž původně zřejmě sloužila pro parní lokomotivy, které z ní braly vodu. „Žena odjela se synem do Oder. Když se přibližně za dvě hodiny, našli u nádrže pouze nářadí, s kterým muž pracoval. Nahlédli dovnitř a na hladině plavala krabička cigaret,“ popsala neštěstí okresní policejní mluvčí Miroslava Michálková Šálková.

U nádrže, jejíž hloubka je asi deset metrů a v době události v ní bylo přes tři metry vody, muž pravděpodobně manipuloval s železným poklopem a přitom spadl do vody a utopil se.

„Žena kontaktovala policisty a hasiče. Ti provedli prvotní průzkum nádrže, slezli do ní po žebříku. Protože nemohli prohledat vodu, přivolali policejního potápěče z krajské policejní správy,“ vysvětlila policejní mluvčí. Než dorazil, vysílal relaci o pohřešovaném muži i místní rozhlas, ale s negativním výsledkem.

Domněnku, že muž je mrtev, potvrdil potápěč krátce před dvacátou hodinou, kdy společně s hasiči vytáhl z nádrže mrtvé tělo. Co muž na místě dělal je předmětem policejního šetření. Příčinu úmrtí odhalí pravděpodobně až pitva.