Při nehodě došlo k rozlití přibližně 1000 litrů nafty, kterou museli hasiči zasypat sorbentem. "Krajské operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě v pondělí v 10.37 hod. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze stanic v Bílovci a Novém Jičíně. Na odklízení následku nehody vyjely na pomoc také těžké speciály ze stanice Ostrava-Zábřeh," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp. 


Z doposud neznámých příčin prorazil kamion betonová svodidla na dálnici D48, v katastru města Příbor. Při nehodě došlo k poškození nádrží s motorovou naftou, která se vylila na dálnici a do přilehlého okolí. Hasiči tedy po příjezdu na místo události provedli protipožární opatření a ihned začali zasypávat rozlitou naftu.

Video ze zásahu hasičů, podívejte se 

| Video: Youtube

Jelikož došlo k rozlití 1000 l motorové nafty, byl na místo události vyslán i sorbentový automobil, který dovezl zasahujícím hasičům větší množství savého sypkého materiálu. Hasiči současně poskytli zraněnému řidiči kamionu předlékařskou pomoc a po příjezdu posádky záchranné služby ho předali do péče zdravotníků. Jelikož došlo k úniku pohonných hmot i do půdy, byla na místo vyžádána i inspekce životního prostředí.


"Po dokončení vyšetřování nehody Policií ČR bylo třeba kamion přemístit do odstavného pruhu, aby mohl být částečně obnoven provoz na dálnici. K tomuto účelu byl na místo vyslán automobilový jeřáb spolu s pojízdnou dílnou a vyprošťovacím automobilem ze stanice Ostrava-Zábřeh. Odsunutí havarovaného kamionu do odstavného pruhu zabralo hasičům necelou hodinu. Na řadu pak přišla technika, která se postarala o očištění komunikace od sorbentu. V poslední fázi zásahu se hasiči podíleli svou technikou na provizorní opravě svodidel tak, aby bylo možno dálnici částečně zprovoznit," pokračuje mluvčí hasičů. 


Během zásahu byla dálnice ve směru z Olomouce na Frýdek-Místek uzavřena. Řidiči tak po celou dobu zásahu museli využívat objízdnou trasu, o kterou se postarali policisté.