Ještě před nedávnem informoval Novojičínský deník o pozitivním vývoji statistiky dopravních nehod, kdy do června zemřel jediný člověk, zatímco ve stejném období loňského roku přišlo o život osm lidí. V posledních dnech však přišla drastická změna. Zahynuli další dva lidé.

K nehodě, při níž zemřel devětačtyřicetiletý řidič, došlo ve středu 20. července. Na křižovatce v Bílovci v ulici Dukelské, nedaleko samoobsluhy, stálo vozidlo Suzuki a dávalo přednost protijedoucím vozidlům. Za ním pak zastavil nákladní vůz Iveco. „Ve stejnou chvíli dojížděl řidič nákladního vozidla Avia. Ten však nestačil dobrzdit a narazil do iveca, které odhodil na suzuki,“ uvedl novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes.

Náraz zaklínil řidiče avie uvnitř kabiny a museli jej vyprostit hasiči. Na místo vbrzku dorazili také záchranáři, s nimiž muž ještě komunikoval. Přítomný lékař však vyjádřil podezření na poranění hrudníku a břicha. Záchranáři muže proto rychle ošetřili a připravili na převoz do bílovecké nemocnice, která byla nejblíže. „Během transportu ze sanitního vozidla do nemocniční ambulance došlo k náhlému zhoršení stavu pacienta, poruše vědomí a selhání srdeční činnosti. Zdravotníci zahájili resuscitaci a lékařům bílovecké nemocnice jej předávali ve stavu selhání základních životních funkcí,“ konstatoval s lítostí mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Život devětačtyřicetiletého muže už se lékařům zachránit nepodařilo.

Další tragická nehoda se stala 18. června u Sedlnic, kde se srazila dvě osobní vozidla. Řidič Chevroletu Aveo nedal při odbočování přednost protijedoucímu šoférovi Škody Octavie a došlo ke střetu. Řidič a dvě spolujezdkyně vozidla Chevrolet utrpěli zranění. Jedna z cestujících po převozu do nemocnice zemřela.