V Kuníně policejní hlídka stavěla a kontrolovala řidiče osobního motorového vozidla značky Fiat Dobló. 

Farář Jan Bleša slouží bohoslužbu v liduprázdném kostele svatých Cyrila a Metoděje v Kladerubech. Mše je kvůli omezením souvisejícím se šířením koronaviru v ČR přenášena pomocí webkamery online na internet; neděle 29. března 2020
Sváteční mši sloužil farář před webkamerou v prázdném kostele

Odborným měřením dechovými zkouškami policisté zjistili, že jedenatřicetiletý muž z Nového Jičína je v silně podnapilém stavu, když mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 3,2 promile alkoholu v dechu.

Policejní mluvčí René Černohorský doplnil, že lustracemi v dostupných evidencích policisté dále zjistili, že Okresní soud v Novém Jičíně muži vyslovil zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel po dobu tří let.

Přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se dopustil rovněž osmadvacetiletý muž, který byl přistižen, když řídil na Sportovní ulici ve Fulneku osobní motorové vozidlo značky Citroën Berlingo.

„A to přesto, že má v současné době vysloven rozhodnutím Okresního soudu v Novém Jičíně a Městským úřadem v Novém Jičíně zákaz řízení všech motorových vozidel do srpna letošního roku,“ uvedl René Černohorský. 

Čáp Viktor na jednom z komínů kunínského zámku. Ilustrační foto.
Viktor a Markéta jsou zpátky! Kunínský čapí pár už sedí na komíně

Přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky se dopustil dvaašedesátiletý muž z Bílovce, který v obci Bílov v silně podnapilém stavu řídil osobní motorové vozidlo značky Opel Corsa.

„Odborným měřením dechovými zkouškami u něj bílovečtí policisté při prováděné běžné silniční kontrole prokázali pozitivní hodnoty s výsledky okolo dvou a půl promile alkoholu v dechu. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou doznal, nepožádal o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz do dalšího rozhodnutí a opatření,“ pokračoval policejní mluvčí.

Posledním uvedeným případ mají na stole policisté z Obvodního oddělení ve Studénce, kteří zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Toho se měl dopustit místní čtyřiačtyřicetiletý muž, jenž v silně podnapilém stavu řídil po Butovické ulici ve Studénce osobní motorové vozidlo značky Fiat Punto. Při silniční kontrole a při odborném měření dechovými zkouškami policisté u muže naměřili pozitivní výsledky s hodnotami přes 2,1 promile alkoholu v dechu. 

Cyklista / Ilustrační foto
Stavba cyklostezky Lubina-Lomná ve Frenštátě se rozjela naplno

„Vzhledem k tomu, že řidič s naměřenými hodnotami nesouhlasil, na výzvu se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu – krve - v novojičínské nemocnici. Policisté mu dále na místě zadrželi jeho řidičský průkaz a zakázali mu řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí příslušných orgánů,“ uzavřel René Černohorský. 

Novojičínský pěvecký sbor Ondrášek reprezentoval před šesti lety Českou republiku v USA.
Koronavirus ukončil novojičínským pěveckým sborům sezonu