Policejní mluvčí René Černohorský uvedl, že přibližně o půl druhé hodině odpoledne řídil šestapadesátiletý muž z Ostravy nákladní motorové vozidlo tovární značky Man s přívěsem po silnici ve směru na Mošnov. „Přitom dostal defekt kola, uvedl soupravu do smyku a převrátil náklad na protijedoucí dodávku,“ přiblížil nehodu René Černohorský.

Převážený náklad kamení se vysypal na dodávkový automobil, ve kterém jeli dva muži. Na místě zemřeli. „Bohužel utrpěli při kolizi poranění neslučitelná se životem, kterým podlehli ještě před příjezdem záchranářů. Zasahující lékař již mohl jen konstatovat jejich smrt. Šestapadesátiletý muž z nákladního automobilu byl zraněn lehce, a to v oblasti dolní končetiny,“ informoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

„Řidič nákladní soupravy utrpěl zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření na místě dopravní nehody. Následně byl převezen sanitním vozidlem do nemocničního zařízení. Orientační dechová zkouška vyzněla u tohoto muže negativně,“ doplnil René Černohorský.

Dva lidé zemřeli v pondělí 3. května 2021 odpoledne při dopravní nehodě ve Studénce. Kamion se převrátil poté, co mu praskla levá přední pneumatika a korba s nákladem kamenů se dostala do protisměru, kde v tu chvíli jelo dodávkové vozidlo.Dva lidé zemřeli v pondělí 3. května 2021 odpoledne při dopravní nehodě ve Studénce. Kamion se převrátil poté, co mu praskla levá přední pneumatika a korba s nákladem kamenů se dostala do protisměru, kde v tu chvíli jelo dodávkové vozidlo.Zdroj: Deník/Ivan Pavelek

Silnice II. třídy číslo 464 mezi Studénkou a Novou Horkou, kde k nehodě došlo, byla uzavřená v obou směrech, odklon dopravy byl přes ulici Nádražní, na místě se nacházely všechny složky Integrovaného záchranného systému. Událostí se intenzivně zabývají novojičínští policisté a kriminalisté. Podle jednoho z policistů na místě se dá předpokládat, že uzávěra silnice potrvá do pondělních večerních hodin.