Prvotní informaci o střetu osobního a nákladního automobilu v Petřvaldu převzalo krajské operační středisko před půl čtvrtou. Na místo ihned vyjely týmy záchranné služby z Bílovce a Mošnova.  

"Ve vozidle zůstal zaklíněn pětačtyřicetiletý muž, jehož bylo nutno vyprošťovat. Utrpěl mnohočetná vážná zranění hrudníku, hlavy, horní i dolní končetiny," uvedl k nehodě, která se stala 30. června mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Ilustrační snímek. Tatru Phoenix 4x4, kterou sestavila desítka studentů z Třebíče. Tatra bude jezdit pro Krajskou správu a údržbu silnic Vysočina.
Tatra Trucks půjčila hasičům nákladní auta na odklízení suti na jižní Moravě

Posádky mu ještě ve vozidle zajistily žilní vstup, zahájily podávání léků a kyslíku, naložily krční límec, pánevní pás. Pacienta následně uložily do celotělové podtlakové matrace. "Vzhledem k zásahu vrtulníku u jiného případu byl muž přepraven pozemní cestou na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě," doplnil mluvčí. 

Další dvě účastnice nehody, třiačtyřicetiletá žena a jedenáctiletá dívka, byly zraněny lehce a středně těžce. S poraněními břicha, respektive hrudníku, je záchranáři předali do péče chirurgické ambulance v tomtéž zdravotnickém zařízení.