K tragické dopravní nehodě došlo ve Studénce v pátek 16. října krátce po šesté hodině ranní. Čtyřiačtyřicetiletý muž jel směrem na Novou Horku, avšak osudným se mu zřejmě stala nepřiměřená rychlost a namrzlý most. „Dostal smyk a najel bokem do svodidel mostu v protisměru,“ sdělil novojičínský policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Ve stejnou chvíli zde jela řidička směrem do Studénky, která již nestačila zareagovat a čelně se srazila s neovladatel­ným BMW.

Během tří minut byla na místě nehody sanitka s lékařem. „Řidič jednoho z vozidel již nejevil žádné známky života. Zůstal zaklíněn ve vozidle, kde se jej posádka záchranné služby pokoušela resuscitovat. Snahy o záchranu muže však byly neúspěšné,“ informoval Lukáš Humpl, tiskový mluvčí moravskoslezských záchranářů s tím, že řidič utrpěl vícečetná poranění.

O něco lépe dopadla jedenapadesátiletá řidička z havarované Škody Fabia. Ta byla při vědomí a se záchranáři komunikovala. Se zraněním hrudníku a horní končetiny byla převezena do nemocnice v Novém Jičíně. „Zasahující lékař kvalifikoval její zranění jako lehká až středně těžká,“ poznamenal Humpl.

Policisté budou zjišťovat, zda řidič nebyl pod vlivem alkoholu. Zároveň vyzývají všechny účastníky silničního provozu k maximální obezřetnosti. Zimní období je pro motoristy nejnáročnější, silnice jsou, vlivem neustále se měnícího počasí a teplot kolem bodu mrazu, nevyzpytatelné a nebezpečné. Mezi nejrizikovější patří mostní konstrukce, které rychle namrzají.