Pouze s lehkým zraněním skončila ranní nehoda z počátku týdne na frekventované křižovatce Suvorovova v Novém Jičíně. Dvaapadesátiletý řidič odbočoval z vedlejší ulice Svatopluka Čecha, ze směru od centra, na ulici Suvorovova směrem k Autopalu. Ovšem od města jel motorkář, který i přes intenzivní brzdění nedokázal stroj Suzuki ubrzdit. „Řidič motocyklu upadl na levý bok a pravou čásíi motocyklu narazil do vozidla,“ popsal kolizi Zbyněk Tomšík, mluvčí novojičínských policistů. Motorkář vyvázl z nehody s lehčím poraněním ruky a nohy. Celkové škody byly vyčísleny na 55 tisíc korun, z toho padesát na motocyklu Suzuki. Obdobně dopadl před nedávnem také policista na služební motorce, kterého na Novojičínsku srazil z vedlejší silnice vyjíždějící opilý řidič. Jak policistům sdělil, „myslel si, že to stihne“. Naštěstí strážce zákona vyvázl z nehody bez újmy na zdraví.

Nedání přednosti v jízdě bylo také příčinou bouračky dvou osobních automobilů v Kopřivnici. Více informací sdělil policejní mluvčí: „Pětačtyřicetiletý řidič jel s vozidlem Toyota po místní komunikaie od Bubla ranče na křižovatku s ulicí Obránců Míru. Řidič z Novojičínska přehlédl po hlavní silnici ve směru od Závišic jedoucí vozidlo Fiat, kterému nedal přednost, a došlo ke střetu,“ řekl. Oba automobily se poté ocitly v protisměru, kde se srazily s projíždějícím řidičem v Nissanu. „Při nehodě došlo k lehkému zranění řidiče a spolujezdce z vozidla Fiat, kteří byli následně převezeni na ošetření do novojičínské nemocnice,“ doplnil Tomšík s tím, že alkohol u řidičů byl dechovou zkouškou vyloučen.

Nedávná změna v přednosti jízdě na křižovatce novojičínských ulici Máchova a U Jičínky byla možná příčinou kolize automobilů Opel Vectra a Škoda Felicia. Šestatřicetiletý řidič vozidla německé značky nedal přednost zprava přijíždějící škodovce a následkem toho skřípaly plechy. „Při nehodě se lehce zranila spolujezdkyně ve felicii, která utrpěla zhmoždění hrudníku o bezpečnostní pás, jímž byla připoutána,“ uvedl policejní mluvčí s tím, že ani v tomto případě nesehrál roli alkohol.

Za prvních sedm měsíců letošního roku došlo na Novojičínsku k 525 dopravním nehodám a v 39 případech bylo příčinou nedání přednosti v jízdě. Září ještě není u konce a na stejný prohřešek doplatilo již třináct řidičů.