Řidička BMW havarovala v Děrné, místní části Fulneku v sobotu ráno. Informace o nehodě byla na tísňovou linku nahlášena kolem 6. hodiny ráno. 

„Hasiči po příjezdu na místo události zjistili, že osobní automobil vyjel mimo komunikaci a zůstal pod srázem opřený o strom. Řidička si stěžovala na bolest, velitel zásahu tak k události povolal zdravotnickou záchrannou službu, která ji odvezla do nemocnice," uvedl k zásahu mluvčí hasičů Jakub Kozák s tím, že operační středisko k nehodě vyslalo profesionální jednotku z Bílovce a dobrovolnou z Fulneku.

Výstražnou stávku 27. listopadu 2023 podporuje plně nebo částečně většina základních, mateřských a středních škol na Novojičínsku.
MAPA: Stávka škol na Novojičínsku. Má mnoho podob, kde zůstaly děti doma

Podle policejní mluvčí Pavly Jirouškové 41letá řidička dostala s vozidlem smyk, který nezvládla a sjela do příkopu. Ve vozidle cestovala sama. Dechová zkouška byla negativní.

Speciál v akci

K vytažení vozidla zpět na silnici hasiči povolali vyprošťovací speciál Mercedes-Benz Actros Bison ze stanice v Ostravě-Zábřehu.

Zdroj: Youtube

„Ten za pomocí hydraulického nakládacího jeřábu vůz vyzvedl a položil na komunikaci, kde si ho převzal majitel. Při nehodě došlo k poškození palivové nádrže automobilu, únik provozních náplní hasiči zlikvidovali ve spolupráci s pracovníky odboru životního prostředí a Povodí Odry," popsal dále hasičský mluvčí Kozák a dodal: „Po dobu samotného vyprošťování byla komunikace zcela uzavřena, provoz byl obnoven krátce před devátou hodinou."