Bylo krátce před půl desátou večer, když sedmatřicetiletý muž z Ostravy za volantem dodávkového vozidla Iveco, v mírném stoupání mezi Mošnovem a Petřvaldem začal předjíždět dva polské kamiony. „Dodávkové vozidlo se čelně srazilo s protijedoucím vozidlem Hyundayi Lantra, které prudký náraz odmrštil několik desítek metrů mimo vozovku,“ přiblížila nehodu novojičínská okresní policejní mluvčí Miroslava Michálková Šálková.

Osobní auto řídil čtyřiadvacetiletý muž z Ostravy, který neměl šanci na přežití. „Tělo muže, jemuž již záchranáři po svém příjezdu nemohli pomoci, ohledal přivolaný lékař LSPP,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Řidiče dodávky s poraněním dolní končetiny a podezřením na další zranění v oblasti trupu záchranáři uložili do vakuové matrace. „Do dvou zajištěných žilních vstupů záchranáři podali léky tlumící bolest a infuzní roztok. Pacient byl připojen k monitoru srdeční činnosti a poté transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ doplnil Humpl a dodal, že lékař záchranné služby ještě ošetřoval třiadvacetiletou účastnici nehody. „Žena jevila známky akutní stresové reakce, avšak neutrpěla žádné fyzické zranění. Byla ošetřena ambulantně, její stav nevyžadoval hospitalizaci,“ vysvětlil Humpl.

Právě přítomnost mladé ženy vyvolává různé dohady, stejně jako rychlost, kterou jel muž v osobním vozidle. Osudný večer jej totiž spatřilo například několik mužů, kteří jeli na noční směnu z Ostravy do jednoho podniku v Mošnově. Jeden z nich také reagoval na článek, který vyšel v sobotu v Novojičínském deníku.

Z Ostravy zpravidla vyjíždí do Mošnova pět aut, a takto podle zmíněného muže, který si nepřál publicitu, vyjeli i ve čtvrtek. „Ten borec v lantře už ve Staré Bělé málem zrušil kolegovi kufr, protože pozdě reagoval na červenou,“ uvedl svědek. „Mě předjel v Krmelíně v obci, odhaduji, že jel hodně přes stovku,“ pokračoval muž a dodal, že dalšího kolegu ve vozidle před ním řidič lantry předjel v zatáčce před osudným stoupáním směrem k Petřvaldu. „Připadalo mi to jako honička dvou aut. Před ním totiž podle toho mého kolegy jelo ještě jedno auto. Když je to po tom nárazu rozstřelilo, na horizontu u těch dvou benzinek zastavilo a z něj vystoupila ta ženská a šla se podívat na tu lantru,“ pokračoval muž, který dojel k místu nehody asi minutu po srážce. Žena prý došla až k autu, kde viděla umírajícího řidiče, krátce nato upadla do šoku. Auto, z nějž žena vystoupila, pak údajně odjelo, aniž by se jeho řidič šel podívat, zda někdo nepotřebuje pomoc. „Nevím jak to policie vyhodnotí, ale podle mě ten řidič dodávky moc dělat nemohl. Nemohl tušit, že se proti němu někdo tak vyřítí,“ uzavřel muž.