K nehodě došlo na přejezdu v Příboře na Novojičínsku ve Frenštátské ulici. „Motocyklista vjel na přejezd v době, kdy byla dávána výstraha dvěma červenými světly a byly sklopeny i závory,“ popsal mluvčí moravskoslezské policie René Černohorský.

Na přejezd v té chvíli přijížděl ve směru na obec Skotnici osobní motorový vlak, který řídil třicetiletý strojvedoucí z Karvinska. Na místě tak došlo ke střetu levé přední části vlaku se zadní částí motocyklu.

Sdílená kola se stala oblíbenou součástí několika měst v kraji. Ilustrační snímek.
Novinka v Kopřivnici. Od jara tu lidé budou moci jezdit na sdílených kolech

„V době dopravní nehody cestovalo ve vlaku sedm cestujících, strojvedoucí a vlakvedoucí. Žádný z účastníků nehody neutrpěl zranění, celková hmotná škoda na majetku byla řádově vyčíslena na finanční částku ve stovkách korun,“ řekl dále mluvčí policie.

Alkohol, bez řidčáku, bez registrace 

Policisté na místě rovněž provedli zkoušky na alkohol. A zatímco u strojvedoucího vlaku vyšla negativně, motocyklista nadýchal hodnoty okolo 0,1 promile. „Test na možnou přítomnost návykových látek v jeho těle vyzněl negativně. Devětatřicetiletý muž pak policistům řekl, že si před jízdou dal jeden lok alkoholického piva,“ pokračuje mluvčí policie.

Venkovní bazén.
Chystá se rekonstrukce bazénu. Pro Nový Jičín to bude největší investice roku

Při další lustraci pak vyšlo najevo, že motocyklista není držitelem řidičského průkazu, motocykl nemá řádně přidělenou registrační značku, tudíž není v evidenci vozidel a není uhrazené zákonné pojištění. Policie případ dále šetří.