Nehoda se stala před třetí hodinou odpolední na tahu mezi Mošnovem a Skotnicí. „Podařilo se zjistit, že řidič vozidla Peugeot z prozatím neznámých důvodů vjel do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím vozidlem Škoda Rapid, které řídila žena,“ uvedla Pavla Jiroušková z Policie ČR.

Dodala, že okolnostmi nehody se zabývají novojičínští policisté, kteří museli silnici z tohoto důvodu a kvůli úklidu vozovky uzavřít.

Lidé na venkovní mši, 16. července 2023, Pustevny.
VIDEO: Mše a pouť na Radhošti. Na Pustevnách se sešli Ukrajinci ze severu Moravy

Zhruba o půl šesté večer byl provoz částečně zprovozněn, a sice tak, že byl řízen kyvadlově. Před půl sedmou už byl provoz plně obnoven.

„Pětašedesátiletý řidič utrpěl středně těžké poranění a byl předán zdravotníkům novojičínské nemocnice. Osmačtyřicetiletá žena musela být z havarovaného vozidla vyprošťována. Předtím ji záchranáři zajistili žilní vstup a podali analgetika a protože prvotní vyšetření ukázalo poranění hrudníku a možné poranění i v oblasti pánve, byla pacientka letecky transportována do ostravského traumatologického centra,“ upřesnil ke zraněným mluvčí Zdravotnické záchranné služby (ZZS) MS kraje Lukáš Humpl.