Vážná nehoda se stala v úterý 8. června v 8 hodin u Petřvaldu na spojovací silnici mezi Ostravou a Letištěm Leoše Janáčka. Krátce po čelní srážce vozidel místem náhodou projížděli dva členové Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ve služební Škodě Roomster. „Ve spolupráci s několika kolemjedoucími řidiči vyprostili ze Suzuki Swift zraněnou ženu, řidič vozidla Daewoo Matiz už byl venku. Ženu zachránci položili na falešné dno zadní části Roomsteru, které posloužilo jako nosítka,“ uvedl Petr Kůdela, mluvčí moravskoslezských hasičů, a dodal, že krátce nato přijela první jednotka, povolaná operačním střediskem, a to hasiči z Letiště Leoše Janáčka. Ti připevnili ženě krční límec a položili ji na nosítka.

„Jeli jsme z Nového Jičína na centrálu v Ostravě. Když jsme dostali esemesku o vyhlášení poplachu kvůli nehodě, byli jsme od ní asi sto metrů. U nehody jsme zastavili, řidič už byl venku, proto jsme pomohli se třemi-čtyřmi slušnými řidiči zraněné řidičce. Pak přijeli hasiči z letiště a vrtulník,“ tlumočil Kůdela slova jednoho ze zachránců, Radomíra Fešara, velitele stanice hasičského záchraného sboru Moravskoslezského kraje v Novém Jičíně.

Na místo brzy dorazily také posádky rychlé lékařské pomoci z Nového Jičína a rychlé zdravotnické pomoci ze Studénky, a vzlétl také vrtulník LZS z Ostravy.

Šestadvacetiletý muž utrpěl zranění v oblasti hrudníku a břicha, která zasahující lékaři kvalifikovali jako vážná. Po ošetření byl pacient sanitním vozidlem transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

„Žena utrpěla poranění zad, pánve a břicha, lékař nemohl vyloučit ani možnost vnitřního poranění. Po zajištění žilního vstupu, podání léků tlumících bolest a uložení pacientky do vakuové matrace, zajistili záchranáři bezpečný transport do nemocnice. Zraněnou si převzala na palubu posádka vrtulníku a přepravila ji do zdravotnického zařízení. Těžce zraněná žena byla předána do péče lékařů na urgentním příjmu FN Ostrava,“ sdělil ke stavu devětadvacetileté řidičky mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Podle prvotního sdělní novojičínských policitů, přejela řidička jedoucí od Ostravy do protisměru, kde došlo k srážce.

Přečtěte si také:

Ke srážce cyklistů letěl vrtulník

Dopravní nehoda uzavřela dálnici

Řidič nezvládl řízení a skončil na střeše