K pádu ze stromu došlo ve čtvrtek 15. června odpoledne. „Před půl sedmou byl krajským operátorům prostřednictvím tísňové linky oznámen pád z výšky ve Frenštátu pod Radhoštěm,“ sdělil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl s tím, že na pomoc vyjely pozemní posádky z nedaleké základny a následně vzlétl také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. První záchranáři byli na místě události během čtyř minut od přijetí výzvy k zásahu.

Kavárna Pojď Cafe ve Fulneku.
Petice ve Fulneku. Zabývá se slovy místostarosty na adresu rodiny Petry Kvitové

„Devětatřicetiletá žena spadla ze stromu, a to z výšky několika metrů, přičemž dopadla na opěradlo lavičky a následně na zem. Podle svědků byla krátce v bezvědomí. Prvotní lékařské vyšetření ukazovalo na poranění pánve a dále obou horních končetin,“ přiblížil událost mluvčí záchranářů.

Záchranáři zajistili pacientku pánevním pásem, končetinovými dlahami a uložili ji do podtlakové matrace. „Nitrožilně byly pacientce aplikovány léky a infuzní roztok. Ženu si na palubu vrtulníku převzala posádka letecké záchranné služby a šetrně ji transportovala do ostravského traumatologického centra,“ uzavřel Lukáš Humpl.

Objasnění případu zatajení nálezu peněženky v Odrách, Novojičínsko, 14. června 2023.
Muž na Novojičínsku zapomněl peněženku s více jak sto tisíci. Žena si ji nechala

Záchranáři měli ve čtvrtek napilno i jinde na Novojičínsku, když zhruba o půl čtvrté odpoledne obdrželi informaci o střetu nákladního a osobního vozidla u Veřovic. Na místě ošetřovali osmašedesátiletou ženu s vícečetnými poraněními, a to v oblasti hrudníku, břicha a horní končetiny. Skončila v ostravské fakultní nemocnici.