K nehodě došlo v Jistebníku na 253. kilometru trati. "Muž zde přecházel kolejiště a vedl jízdní kolo," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

V době, kdy muž přecházel kolejiště se střetl s projíždějícím osobním vlakem. Provoz na trati byl po nehodě zastaven. Příčiny a průběh nehody dále šetří novojičínští policisté.

COOP Beskydy 24/7 není jen pro cestující letadlem, ale i pro lidi ze sousedství, 30. 4. 2024.
Nonstop bez prodavačů. Na Novojičínsku otevřeli první automatizovanou prodejnu

K zásahu vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci ze Studénky a k misi byl vyslán vrtulník letecké záchranné služby.

"Šestasedmdesátiletý muž měl přecházet koleje, přičemž byl sražen projíždějící vlakovou soupravou a odhozen mimo trať. V době, kdy na místo události dorazili záchranáři, byl při vědomí. Prvotní lékařské vyšetření však ukázalo závažná poranění hrudníku a pánve, jeho stav byl kritický. Týmy ZZS pacientovi poskytly přednemocniční neodkladnou péči a poté jej neodkladně transportovaly do ostravské Fakultní nemocnice. Předán byl na pracoviště tamního urgentního příjmu," řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Jak doplnila mluvčí policie, muž v nemocnici následkům svých zranění podlehl.

K TÉMATU

Výzva policie

Vzhledem k cyklistickému období se na všechny obracíme, aby na svých jízdních kolech jezdili opatrně, nezkracovali si cestu přes koleje a využívali vždy místa určena pro přejíždění. Chraňte své zdraví,  chraňte svoje životy.