Zdroj: Youtube

Informaci o zraněné osobě na sjezdovce Svinec v Novém Jičíně přijali policisté okolo půl sedmé večer. „Po příjezdu na místo události policisté zjistili, že čtyřiačtyřicetiletý muž jel ze svahu sjezdovky na čtyřkolce a za dosud přesně nezjištěných okolností ze stroje spadl. Utrpěl těžká zranění, na která i přes poskytnutou pomoc svědků a následně zdravotníků, zemřel. Byl povolán krizový intervent, který poskytoval pomoc pozůstalým. Příčinu úmrtí a případné ovlivnění alkoholem určí nařízena pitva. Další okolnosti tragické události zjišťují a prověřují novojičínští kriminalisté,“ sdělila policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Tragická nehoda motocyklisty v Pohořílkách u Fulneku 7. října 2023.
Na Novojičínsku zemřel motorkář. Srazil se s osobním autem, motocykl shořel

Záchranáři vyslali na místo zdravotnickou a lékařskou posádku, vzlétl také vrtulník letecké záchranné služby. „Muž byl nalezen po pádu ze stroje na sjezdovce Svinec v bezvědomí a bezdeší. Zasahující záchranáři zahájili rozšířenou resuscitaci, provádění nepřímé srdeční masáže. Zajistili dýchací cesty a připojení pacienta k přístrojem řízenému dýchání. Do žilního vstupu podávali potřebné léky a nutné bylo podávání defibrilačních výbojů. Ani několik desítek minut trvající snaha však nevedla k záchraně a zasahující lékaři museli nakonec konstatovat smrt,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl s upřesněním, že muž na místě podlehl poraněním hrudníku a břicha, která utrpěl.

Kavárna, dříve spjatá se jménem Petry Kvitové, je opět otevřená.
Fulnecká kavárna, dříve spjatá se jménem Petry Kvitové, je opět otevřená

Na místě zasahovali rovněž hasiči - profesionální jednotka ze stanice v Novém Jičíně a dobrovolní hasiči ze Starého Jičína. „Tělo muže hasiči transportovali na horní část sjezdovky v nosítkách.

Pro vyproštění havarované čtyřkolky si velitel zásahu povolal pásový speciál BV206 Hägglunds ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku. Provozovatel sjezdovky ji po celé délce rozsvítil a výrazně tak jednotkám usnadnil práci,“ doplnil mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Výrobce masa a lahůdek Gurmán Sedlnice ohlásil konec.
Vyhledávané a oblíbené lahůdky na Novojičínsku končí. Kvůli energiím a Polsku

Hasiči pomocí zmíněné techniky vytáhli čtyřkolku z lesa na okraji sjezdovky a poté ji zajištěnou za Hägglunds svezli dolů. Tam stroj naložili na vozík a předali ho k dalšímu šetření policistům.