Takový průběh víkendu na silnicích Novojičínsko už dlouho nezažilo. Třináctkrát museli policisté vyjíždět k více či méně vážným dopravním nehodám. Čtyři z nich způsobili řidiči, u kterých testy prokázaly přítomnost alkoholu, nebo dokonce drog.

„Přestože u žádné z nehod nevyhasl lidský život, někteří účastníci měli takzvaně namále. Alarmující bylo navíc zjištění, že u čtyř řidičů byla zjištěna přítomnost alkoholu v dechu nebo požití drog," potvrdil Novojičínskému deníku neveselou informaci tiskový mluvčí novojičínských policistů Petr Gřes.

Přes vážnost situace na našich silnících se našly dva případy, které se zapíší do novojičínských policejních dějin jako kuriozity. Tou první byla pětadvacetiletá cyklistka, jíž policisté v Příboře naměřili hodnotu 2,5 promile. „Mladá žena z důvodu své opilosti upadla. Protože si způsobila zranění, musela být lékařsky ošetřena. Prověřováním události jsme nezjistili cizí zavinění ani technickou závadu na jízdním kole," sdělil policejní mluvčí.

Schoval se do sena

Druhou kuriozitou byl řidič, jenž se před policisty schoval v seně. „V neděli, krátce před devátou hodinou dopolední, usedl za volant vozidla Opel Combo třicetiletý muž z Kravař, který v průběhu víkendu obsluhoval pouťovou atrakci v Mořkově. Pod vlivem drog krátce po sobě dvakrát havaroval, do zaparkovaných automobilů a oplocení areálu pily v Mořkově," přiblížil situaci Petr Gřes s tím, že havarované vozidlo šofér nechal v příkopu a utekl.

Nehoda v Mořkově.

Zdrogovaného řidiče našli až policisté, a to na velmi zajímavém místě. „Muž se snažil skrýt v traktorové vlečce v blízkém zemědělském družstvu. Samotnému zadržení se bránil, a tak skončil s pouty na rukou v policejní cele," prozradil policejní mluvčí s tím, že jednání šoféra nyní policisté prověřují s podezřením ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Sumář klasických nehod, na kterých se ale také podílel alkohol, uzavřel v neděli 28. dubna čtyřiadvacetiletý řidič v Jeseníku nad Odrou. Kolem páté hodiny ranní tam na přímém úseku nezvládl řízení, přejel do protisměru a narazil do jednoho ze zaparkovaných vozů. Důvod nehody byl jednoduchý a po provedení klasické dechové zkoušky navýsost jasný, dvě promile. „Také toto jednání prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," dodal na závěr Petr Gřes.