Řidič tam nezvládl řízení a své vozidlo „zaparkoval“ v místním potoce Tichávka. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Jičína a společně s nimi i jejich dobrovolní kolegové z Frenštátu pod Radhoštěm.

„Hasiči poskytli lehce zraněnému řidiči předlékařskou první pomoc, nasadili mu krční límec, na vozidle provedli protipožární opatření a do potoka položili sorpční hady, aby zabránili šíření provozních kapalin v případě úniku. Ten se nakonec nepotvrdil,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Jakub Kozák a dodal, že o vytažení vozidla z potoka se postaral až vyprošťovací speciál Tatra 815, který na místo dorazil z novojičínské stanice.

Řídil bez řidičáku a navíc ještě opilý 

Jízdu pod vlivem alkoholu nezvládl o uplynulém víkendu šestadvacetiletý řidič vozidla značky Ford Mondeo. Za volant usedl značně „pod parou“ v sobotu 4. srpna odpoledne, přičemž během své jízdy havaroval a skončil v příkopu. Ke karambolu došlo poté, co opilý šofér nezvládl řízení v kopřivnické místní části Lubina ve směru na Hájov, přejel do protisměru a dále do příkopu, kde zůstal převrácený na střeše.

Na místo byli přivoláni hasiči i policisté, kteří muže mimo jiné podrobili dechové zkoušce. A nestačili se divit. „Policisté u řidiče na místě provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu přesahující tři promile alkoholu v dechu,“ informovala o případu Darina Knižátková, tisková mluvčí novojičínské policie.

To však nebyl jediný prohřešek, kterého se šofér dopustil. Policisté totiž následně zjistili, že muž ani nevlastní řidičský průkaz. Za jeho nezodpovědné počínání mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, a to konkrétně za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. „Během dopravní nehody řidič utrpěl zranění a musel být převezen do nemocnice. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na šedesát tisíc korun,“ doplnila informaci policejní mluvčí.