"Karavan zůstal po nehodě na boku, událost zcela zablokovala přivaděč k dálnici D1. Nikomu z pětičlenné osádky se naštěstí nic nestalo, osobní vůz však zůstal pevně spojen s přívěsem a se zadními koly ve vzduchu," popsal mluvčí hasičů Jakub Kozák s tím, že na místo byli tři minuty po půl osmé vysláni profesionální hasiči ze stanice v Bílovci.

"Po provedeném průzkumu a základní dokumentaci události ze strany policistů hasiči nadzvedli zadní část osobního automobilu vysokotlakým pneumatickým vakem, aby odlehčili tažné zařízení a soupravu tak rozpojili. Vůz byl pojízdný, jeden z jízdních pruhů se díky tomu podařilo krátce po dvacáté hodině uvolnit pro kyvadlový provoz," dodal Kozák.

Vizualizace dálnice D1 u Přerova - záběr z videoprezentace ŘSD
Děti Země prohrály soud o rozhodnutí pro D1 u Přerova, byl to poslední spor

Detektorem úniku plynu hasiči rovněž zkontrolovali, zda se při nehodě nepoškodily tlakové láhve s propanbutanem, které jsou součástí vybavení karavanu.

Pro postavení vozu zpět na kola velitel zásahu povolal vyprošťovací automobil Tatra Omars ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu, spolu s ním přijela pojízdná kontejnerová dílna s vázacími prostředky a především s nízkotlakými vaky.

"Ty jsou určeny pro šetrné stavění vozidel zpět na kola. Hasiči nafoukli trojici vaků vedle převráceného karavanu a silným navijákem vyprošťovací Tatry ho do nich položili. Poté vzduch kontrolovaně a pomalu vypustili," popsal závěrem mluvčí s tím, že komunikace byla zcela uvolněna deset minut po půl desáté.

Zdroj: Youtube