Plné ruce práce měli ve středu zejména kvůli dopravním nehodám na Novojičínsku hasiči. Už od půl šesté do osmé hodiny ranní vyjížděli k několika dopravním nehodám. V Bílově, Kujavách a Rybí po nich uklízeli vozovku. Nehoda v Rybí si navíc podle hasičských statistik vyžádala dvě zraněné osoby. Kromě nehod hasiči odstraňovali překážky v Bílově a v Bludovicích a nebezpečný stav ve Veřovicích.
Řidiči, kteří vyjeli v ranních hodinách, si ale na stav většiny vozovek nemohli stěžovat, tentokrát to silničáři a všichni další, kteří se zapojili do údržby, zvládli. Například dlouhé stoupání do Vrchů, které je téměř při každém sněhu jedním z kritických míst, tentokrát žádné větší problémy nezpůsobilo. „Musím říci, že se to silničářům povedlo zvládnout," chválila starostka Vrchů Jiřina Pešlová.

Do odklízení se zapojil, kdo mohl

Na opačné straně okresu, v Trojanovicích, prý se také vše podařilo. „Nevím o žádných nějakých problémech. Myslím, že to tady je v pohodě," uvedl trojanovický starosta Jiří Novotný.

Složitější situace byla například na Odersku, Bílovecku a Fulnecku, kde je mnoho menších obcí. „Všechno, co mělo ruce a nohy, bylo už od desíti hodin večer v terénu. Ale tak z pětadevadesáti procent máme sníh odklizený, teď už to jenom dočišťujeme," sdělila vedoucí Technických služeb Fulnek Zuzana Gřesíková ve středu před desátou hodinou dopolední.

Vítr by situaci hodně zkomplikoval

Žádné větší potíže s odklízením sněhu na hlavních tazích nezaznamenal ani Zbyněk Kubala, vedoucí novojičínského střediska Správy a údržby silnic Moravskoslezského kraje. „Nevím o žádných větších problémech. Nefoukal vítr, takže to šlo," poznamenal Zbyněk Kubala.

Také novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes potvrdil, že na silnicích kromě zmíněných brzkých ranních nehod žádné větší problémy nebyly. „Zatím je to v klidu. Nehodáři teď delší dobu nevyjížděli," řekl Deníku policejní mluvčí ve středu dopoledne.

Podle předpovědi mošnovské hydrometeorologické stanice by sice ještě dnes mělo sněžit, ale méně než ve středu.