Už během dopoledne usedal za volant vozidla Škoda Fabia pod vlivem alkoholu padesátiletá žena. Novojičínská policejní mluvčí Darina Knižátková doplnila, že v Příboře žena nezvládla řízení, vjela na chodník a tam narazila do betonového sloupku oplocení rodinného domu.

„I přes to se však žena rozhodla v jízdě pokračovat. S vozidlem vjela zpět na silnici, ovšem po chvíli opět skončila mimo komunikaci a přední částí vozidla narazila do dopravní značky,“ pokračovala Darina Knižátková.

Ani druhý karambol ženu nezastavil. Znovu vjela na silnici a chtěla jet dál. V tom ji ale zabránil jednasedmdesátiletý svědek události, který zariskoval a postavil se před vozidlo.

„Policisté po příjezdu na místo u ženy provedli dechovou zkoušku, při které ji opakovaně naměřili hodnotu přesahující dvě promile. Řidičce byl na místě zadržen řidičský průkaz,“ dodala policejní mluvčí a upřesnila, že škoda, kterou žena způsobila, byla vyčíslena na 54 tisíc korun.

Další dopravní nehoda, za kterou mohl alkohol, se stala v nedělních brzkých ranních hodinách mezi Studénkou a Bravanticemi. „Dvacetiletý mladík během průjezdu pravotočivou zatáčkou ztratil kontrolu nad vozidlem BMW, přejel do protisměru a levou přední částí vozidla narazil do svodidel. Následně vyjel vlevo mimo pozemní komunikaci, kde se s vozidlem převrátil na střechu,“ popsala dopravní nehodu Darina Knižátková. U řidiče byla při dechové zkoušce policisté naměřili hodnotu téměř jedna a půl promile alkoholu v dechu. Řidič, stejně jako řidička den předtím, vyvázl z nehody bez zranění.

„Oběma nezodpovědným řidičům nyní hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky trest odnětí svobody až na tři roky,“ uzavřela policejní mluvčí.