Policejní mluvčí René Černohorský upřesnil, že vozidlo jelo ve směru od Štramberku ke křižovatce s ulicí Kpt. Jaroše.

„Při odbočování vpravo řidič nezvládl řízení a přejel do protisměru, kde se střetl s osobním automobilem tovární značky Škoda Roomster, které řídil místní dvaačtyřicetiletý muž. Ten při dopravní nehodě utrpěl zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v novojičínské nemocnici. Orientační dechová zkouška u něj byla negativní,“ uvedl René Černohorský.

Při nehodě nedošlo ke zranění žádné jiné osoby, celková škoda na majetku byla vyčíslena na 80 tisíc korun. „Pozitivní však bylo odborné měření dechovými zkouškami u řidiče volkswagenu, u kterého byly naměřeny hodnoty bezmála jedné a půl promile alkoholu v dechu. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí,“ dodal René Černohorský.

Událost prošetřují a prověřují policisté Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty, a to pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.