„V katastru obce Lichnov na přímém, přehledném úseku, po projetí pravotočivé zatáčky nezvládl řízení vozidla a přejel do protisměru,“ řekl novojičínský policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Zde však v osudnou chvíli projížděl nákladní automobil Avia do kterého řidič Škody Fabia narazil z levé strany. „Po střetu pokračoval v jízdě a po ujetí přibližně čtyřiceti metrů sjel s vozidlem vlevo mimo silnici, do příkopu, kde se vozidlo převrátilo na střechu,“ popsal havárii policejní mluvčí.

Viník nehody, stejně jako o třináct let mladší řidič avie, vyvázl ze zdemolované fabie bez zranění. Trest ho však nemine. Po příjezdu policie se podrobil testu na přítomnost alkoholu v dechu. První zkouška u něho odhalila výsledek 3,25 promile, při opakované zkoušce o deset minut později stejná hodnota klesla na hodnotu 2,79 promile. „Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a nežádal lékařské vyšetření, spojené s odběrem krve,“ doplnil Tomšík s tím, že hříšníkovi byl okamžitě na místě odebrán řidičský průkaz. U řidiče avie byla zkouška na přítiomnost alkoholu v dechu negativní.

Třípromilový řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, navíc bude muset uhradit více než stotisícovou škodu.

Přečtěte si také:

Hasiči vyprošťovali řidičku renaultu

Mladíci narazili do betonového sloupu

Z auta nabodnutého na zábradlí vyprošťovali mladíka