Dnes pouze policisté prohledávají břehy řeky. Další vodák, kterého z proudu vytáhli lidé, je dál v kritickém stavu.

„V pondělí byly do pátrací akce nasazeny desítky policistů. K dispozici měli i člun a raft. I přes silný proud se podařilo propátrat tok řeky Lubiny a částečně i Odry," řekla mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková. Dodala, že dnes ale nebylo možné s ohledem a sílu proudu člun a raft do akce nasadit. Pátrání ve větším proto budou pokračovat hned, co to hladina řeky umožní.

V sobotu se na splavu nedaleko restaurace Mexiko převrátily dva čluny se čtyřmi lidmi. Dva vodáci se vlastními silami dostali na břeh, jednoho lidé vytáhli, záchranářům se jej podařilo oživit a v kritickém stavu ho přepravili do nemocnice v Ostravě. Čtvrtý vodák ale zmizel pod hladinou a dosud se jej nepodařilo najít.

Neštěstí se na řece, v níž byla kvůli vydatným dešťům zvýšená hladina, stalo kolem 17:00. Vodák, kterého se z vody podařilo vytáhnout, nejevil známky života a svědkové jej začali oživovat, v čemž po příjezdu pokračovali lékaři záchranné služby. Pravidelnou srdeční činnost se zdravotníkům podařilo obnovit po deseti minutách, do nemocnice vodáka dopravil vrtulník v kritickém stavu. „Stav pacienta je dál kritický," řekl dnes mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.

Řeka Lubina patřila k tokům, v nichž se po vydatných deštích výrazně zvedla hladina vody. V Petřvaldě na ní ještě v sobotu platil první stupeň povodňové aktivity, tedy stav bdělosti, během dne ale hladina postupně klesla. O události a pátrání po pohřešovaném moravskoslezští policisté informovali také kolegy v Polsku. Nedá se totiž odhadnou, jak daleko mohla velká voda muže odnést. Řeka Lubina se přibližně po 17 kilometrech vlévá do Odry, která pak přes Ostravu teče do Polska.