K nehodě došlo krátce před desátou hodinou večer na frekventované silnici I/57 a záchranáři z Nového Jičína byli na místě během pěti minut od nahlášení události na operační středisko.

„Osmnáctiletá žena zůstala zaklíněna v automobilu. Byla v bezvědomí a přímém ohrožení života, zasahující lékař u ní zjistil mnohočetná poranění. Záchranáři naložili krční límec, zajistili vstup do kostní dřeně pro podání léků a lékař provedl intubaci dýchacích cest. Postižená byla převedena na přístrojem řízenou ventilaci a po kompletním ošetření v rámci přednemocniční neodkladné péče ji tým rychlé lékařské pomoci přepravil do ostravské Fakultní nemocnice,“ popsal první pomoc mladé pacientce Lukáš Humpl, mluvčí Zdravotní záchranné služby Moravskoslezského kraje (ZZS MSK).

Těžká zranění utrpěl také pětadvacetiletý muž. Byl při vědomí, s poraněním hlavy a horních i dolních končetin. Po vyproštění z automobilu se jej ujal tým ZZS a zraněnému poskytl potřebnou péči. Poté byl přepraven na urgentní příjem téhož zdravotnického zařízení jako první pacientka,“ poznamenal mluvčí ZZS MSK.