„Vyhozený předmět typu petarda se po dopadu na zem chvíli kutálel a poté vybuchl. Samotný výbuch nastal v době po průjezdu několika vozidel, přičemž minimálně dvě následně jedoucí vozidla musela zpomalit vzhledem k explozi a dýmu," popsala čtvrteční incident mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská s tím, že policisté žádají o svědectví všechny motoristy, kteří v té chvíli tunelem projížděli nebo zastavili na nedaleké čerpací stanici. Na záběrech dálničního kamerového systému je vidět vozidlo, z něhož byla petarda odhozena.

„Předmět byl zřejmě vyhozen z vozidla značky BMW tmavé barvy jedoucího tunelem. Exploze mohla zapříčinit úlek projíždějících řidičů, přičemž mohlo dojít k nehodě a ohrožení životů a zdraví osob," doplnila Štětínská.

Policie případ vyšetřuje jako trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti.

„Prověřujeme všechny okolnosti, analyzujeme například kamerové záběry z tunelu," řekla Štětínská s tím, že policisté nevylučují ani možnost, že oba případy má na svědomí stejný pachatel. „I to je jedna z verzí," dodala Štětínská.

Co se týká výbuchu z konce letošního ledna, petarda vyletěla ze stříbrného vozidla Renault Trafic. Stalo se tak 30. ledna sedm minut před dvacátou hodinou ve směru na Brno. „K explozi došlo v době průjezdu jiného vozidla. Dýmem následně projel i autobus, kdy řidič mohl být negativně ovlivněn jak dýmem, tak samotnou explozí," uvedla Štětínská. Informace k oběma případům lze sdělit na telefonní čísla 974 722 761 nebo 974 722 760, volat lze i na bezplatnou linku 158.