Všichni svatí asi stáli při dvaadvacetiletém muži ukrajinské národnosti, který jel ve čtvrtek 14, května po 22. hodině po silnici D48 v katastru obce Libhošť v osobním automobilu značky Škoda Fabia. 

Policejní mluvčí René Černohorský sdělil, že k prošetřování a prověřování dopravní nehody byla přijela službu konající policejní autohlídka z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně. „Bylo prokázáno, že mladý muž najel automobilem na betonové hrazení, toto vyneslo vozidlo do vzduchu a poté se převrátil vůz na střechu. Ke zranění osob nedošlo, celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena čtyřicet tisíc korun,“ uvedl René Černohorský. 

Důvod, proč mladík najel na na hrazení, naznačily dechové zkoušky, při kterých byly muži naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 1,7 promile alkoholu v dechu.

„Novojičínští policisté zahájili úkony trestního řízení k objasnění a k prověření všech skutečností nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnil René Černohorský.