"Policisté chtěli kolem osmé ranní hodiny zkontrolovat řidiče vozu Citroën C4 v Příboře. Ten ale na jejich příkaz nezastavil a ujížděl dál. Honička pokračovala přes obce Hájov, Rychaltice, Fryčovice, až do Brušperku," uvedl k případu z Novojičínska mluvčí moravskoslezské policie René Černohorský.

Sdílená kola se stala oblíbenou součástí několika měst v kraji. Ilustrační snímek.
Novinka v Kopřivnici. Od jara tu lidé budou moci jezdit na sdílených kolech

Policisté vozidlo neustále pronásledovali a prchající řidič nakonec zastavil na začátku obce Brušperk. Dechová zkouška na alkohol i test na drogy u něj vyšly negativně.

Zákaz řízení

"Důslednými lustracemi však bylo prokázáno, že muž má trestním příkazem okresních soudů v Novém Jičíně a v Ostravě vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do poloviny března roku 2028. Dále bylo zjištěno, že jedenašedesátiletý muž je veden v celostátní evidenci hledaných osob, po němž pátrání prostřednictvím novojičínského soudu vyhlásili kriminalisté Služby kriminální policie a vyšetřování z Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně," doplnil mluvčí policie.

Letišti Leoše Janáčka v Ostravě-Mošnově se daří.
Letiště Leoše Janáčka v Mošnově v kladných číslech: nárůst pasažérů a nové linky

Celá záležitost je nadále v gesci příborských policistů a novojičínských kriminalistů minimálně pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.