Podezřelým je jednadvacetiletý muž z Havířova, jež na konci října 2008 odjel z benzínky na Opavsku a na Novojičínsku bez zaplacení. Podrobnosti případu sdělil Zbyněk Tomšík, okresní policejní mluvčí: „Podezřelý mladík měl s vozidlem Škoda Superb v obci Březová, okres Opava, na benzínové čerpací stanici, natankovat do připravených plastových barelů přes sto šedesát čtyři litrů motorové nafty a z místa bez zaplacení ujet. Škoda tehdy činila téměř pět tisíc korun.“

Výtečníkovi bylo takové množství pohonných hmot zřejmě málo, proto se vydal téhož dne do dvacet kilometrů vzdálených Oder. Na zdejší čerpací stanici do přichystaných barelů natankoval dalších sto třicet litrů nafty a k placení, více než čtyř tisíc korun, se opět neměl. „Celková škoda krádeže motorové nafty přesáhla částku devět tisíc korun,“ uvedl Tomšík.

Nakonec se však podezřelý z lupu příliš dlouho neradovat. Ve Fulneku totiž v ten samý den způsobil dopravní nehodu a z místa kolize utekl. Havarované vozidlo, kradenou naftu i další věci policisté zajistili. Ti také později zjistili, že mladík řídil vozidlo i přesto, že mu byl Okresním soudem v Ostravě uložen zákaz řízení motorových vozidel na dobu jednoho roku. „Trest mu měl vypršet na konci letošního září,“ podotkl policejní mluvčí.

Strážci zákona měli proti muži z Havířova dost důkazů a pod jejich tíhou se nakonec přiznal. „V současné době mladík čelí podezření hned ze tří trestných činů krádež, maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Pachatele policisté stíhají na svobodě. Hrozí mu trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodal Zbyněk Tomšík.