První nehoda se odehrála 24. dubna minulého roku krátce po 19. hodině na silnici I/48 v katastru obce Starý Jičín. „K dopravní nehodě došlo podle prvotního šetření tak, že řidiči vozidla Volkswagen Passat, který jel v levém jízdním pruhu ve směru na Nový Jičín, náhle z protisměru přejelo do jeho jízdního pruhu osobní vozidlo Renault Mégane. Řidič nestačil zareagovat a došlo k čelnímu střetu vozidel,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Po nehodě skončilo vozidlo VW Passat stát u levé krajnice a druhé vozidlo Renault Megane u pravé krajnice. Ve autech jeli jen řidiči, kteří utrpěli zranění a následně byli převezeni do novojičínské nemocnice. Kdo přesně nehodu zavinil, se policistům doposud nepodařilo objasnit. Oba řidiči svou vinu popírají.

Policisté žádají svědky, kteří by mohli k dopravní nehodě podat jakékoliv informace, aby tyto skutečnosti sdělili telefonicky či osobně na novojičínský dopravní inspektorát, skupinu dopravních nehod, praporčíku Vavrošovi, případně telefonicky na číslo 974 735 580 nebo na linku 158.

Další nevyjasněná nehoda se stala ve čtvrtek 20. srpna letošního roku okolo šesté hodiny ranní na přechodu pro chodce na Palackého ulici v Novém Jičíně. Došlo tam ke střetu chodce s cyklistou. „Chodec přecházel přechod pro chodce poblíž křižovatky s ulicí Vančurova ve směru k autobusovému nádraží, přičemž jej srazil zleva přijíždějící cyklista. Po nárazu oba upadli na vozovku,“ přiblížil nehodu Tomšík a doplnil, že když oba aktéři nehody z vozovky vstali, zeptali se jeden druhého, jaké utrpěli zranění. Oba shodně uvedli, že se jim nic nestalo. Cyklista nasedl na kolo a odjel. Chodec dále pokračoval na autobusové nádraží, avšak následně zjistil, že utrpěl lehké zranění.

Policisté žádají cyklistu nebo svědky, kteří by mohli k dopravní nehodě podat jakékoliv informace, aby tyto skutečnosti sdělili tak jak je uvedeno výše.

Přečtěte si také:

Jeden řidič byl opilý, druhý nedával pozor

Mlha není zabíjakem. Řidiči však ano

Hasiči se zapotili u nehod