Už známe řidiče i vozidlo, které se na dopravní nehodě podílelo,“ informoval novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes. Slovo „podílelo“ je podle policistů na místě, neboť se zatím s určitostí neví, co bylo přesnou příčinou úmrtí chlapce. Na případu se stále intenzivně pracuje.

Policisté tak znají už třetího řidiče, který zranil chodce a poté ujel od nehody. První nehoda se stala v září loňského roku. Tehdy došlo ke srážce automobilu s devítiletým chlapcem. „Řidič projíždějícího auta chlapce srazil zpětným zrcátkem a z místa nehody odjel, aniž by mu poskytl první pomoc. Zraněný chlapec byl následně ošetřen v nemocnici,“ připomněl Petr Gřes s tím, že svědci pomohli při identifikaci automobilu a policisté už si jej sami vypátrali. Muž byl již obžalován z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí první pomoci.

Druhý policii známý řidič se přihlásil sám. Byl to týž řidič, jenž měl v prosinci na svědomí sražení chodce v Bartošovicích. „Zraněný muž na následky nehody v nemocnici zemřel,“ konstatoval policejní mluvčí.

Na dalších třech případech se i nadále pracuje. Policisté dosud neznají totožnost řidiče bílého vozidla, které ve Frenštátě pod Radhoštěm srazilo dvanáctiletou školačku. Náraz dítě odhodil do příkopu, přičemž řidič pokračoval dál v jízdě. Pátrá se i po řidiči červeného vozidla, jež v Příboře 25. listopadu srazilo svou zadní částí procházející seniorku. Do třetice pátrají policisté po řidiči, který projížděl 6. prosince Lichnovem a svou jízdou srazil poblíž autobusové zastávky U Přibylů devětatřicetiletou ženu. Vozidlo mělo pokračovat dále směrem na Bordovice.

Policisté přivítají jakoukoli informaci o těchto řidičích. Svědci mohou volat na bezplatnou linku 158 nebo se dostavit na služebnu policie.