K tomu prvnímu došlo ráno ve Frenštátě pod Radhoštěm.

„Dvaačtyřicetiletý muž byl při práci zavalen přibližně dvou tunovým strojem, který posunoval a zůstal pod ním zaklíněn. Postiženému pomáhali nejprve spolupracovníci, kteří jej také vyprostili. Lékař záchranné služby při prvotním vyšetření pacienta zjistil vážné poranění v oblasti hrudníku a nevyloučil ani možnost vnitřního zranění,“ informoval Lukáš Humpl, mluvčí Záchranné zdravotní služby Moravskoslezského kraje (ZZS MSK). Muž byl po prvotní neodkladné péči na místě neštěstí letecky přepraven do Fakultní nemocnice Ostrava.

Před třináctou hodinou pak operační středisko dostalo hlášení o těžkém úrazu seniora v Novém Jičíně. Kromě sanitky na místo opět vyrazili i letečtí záchranáři, aby pomohli devětasedmdesátiletému muži, který spadl z nákladové rampy a po úderu do hlavy zůstal v bezvědomí.

„V život ohrožujícím stavu jej vzhledem k selhávajícímu dýchaní museli záchranáři zaintubovat a připojit k přístrojem řízené ventilaci. Po zajištění krčním límcem a uložení do vakuové matrace byl pacient převzat na palubu vrtulníku a transportován rovněž na oddělení urgentního příjmu FN Ostrava,“ uvedl dále Lukáš Humpl.