„Osobní vozidlo ze zatím nezjištěných příčin přejelo do protisměru, kde se odrazilo od pneumatik protijedoucí cisterny, vezoucí benzín,  a posléze narazilo do osobního vozidla, které jelo za náklaďákem," přiblížil průběh tragické nehody novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík s tím, že na místě zasahoval kromě hasičů a policistů také vrtulník letecké záchranné služby. „Při nehodě došlo ještě ke dvěma zraněním osob," doplnil Zbyněk Tomšík.

Podle záchranářů utrpěla zraněná třiašedesátiletá žena poranění obou horních a dolní končetiny. "Posádky záchranné služby provedly fixaci končetin, zajištění žilního vstupu a zahájily podávání farmak. Středně těžce až těžce zraněnou pacientku poté letečtí záchranáři přepravili do ostravské Fakultní nemocnice, kde ji předali do péče lékařů urgentního příjmu," informoval tiskový mluvčí zdravotníků Lukáš Humpl.
"Muž ve věku devětapadesát let byl zraněn středně těžce, a to v oblasti hrudníku. I jemu byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a následně jej pozemní posádka transportovala do nemocnice v Novém Jičíně, a to na tamní chirurgickou ambulanci," doplnil Humpl.

Silnice mezi Starým Jičínem a Bělotínem byla na několik hodina uzavřena a od 20 hodin byl provoz zcela obnoven.