Tiskový mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl uvedl, že informaci o střetu dvou osobních automobilů v obci Mankovice přijali operátoři záchranné služby po patnácté hodině. Na pomoc vyjely posádky záchranářů ze základen v Odrách, Fulneku a Novém Jičíně.

„Týmy zdravotnické záchranné služby ošetřovaly šest účastníků havárie. Dvou a čtyřletý chlapec utrpěli středně závažná poranění v oblasti hrudníku. Muž a žena ve věku devětadvacet a šestadvacet let byli zraněni středně těžce a lehce, a to na horní končetině a hrudníku. Všichni čtyři postižení byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče sanitními vozy transportováni na úrazovou ambulanci novojičínské nemocnice,“ sdělil Lukáš Humpl a doplnil, že další dva muži, ve věku 32 a 49 let, utrpěli těžká zranění.

Mladší z nich v oblasti dolní končetiny, břicha a páteře, starší musel být vyproštěn a ošetřen s poraněním dolní končetiny. Oba poté vozidla ZZN přepravila na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava-Poruba.

K události se vyjádřil rovněž tiskový mluvčí Policie ČR René Černohorský. Uvedl, že deset minut po patnácté hodině odpolední 3. prosince jeden z policistů Dálničního oddělení Mankovice řídil služební policejní automobil tovární značky Škoda Superb.

„Z vedlejší silnice projížděl rovně čtyřramennou křižovatkou a při jízdě užil výstražné zvukové a světelné zařízení. Přesto však s největší pravděpodobností nedbal potřebné opatrnosti, následkem čehož nedal přednost v jízdě zprava po hlavní silnici jedoucímu osobnímu motorovému vozidlu tovární značky Škoda Octavia, jež řídil devětadvacetiletý muž z Novojičínska a které jelo ve směru od Oder na Mankovice. V prostoru křižovatky tak došlo ke střetu automobilů,“ přiblížil dopravní nehodu René Černohorský a upřesnil, že celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na 400 tisíc korun.

„Orientační dechové zkoušky vyzněly u obou účastníků kolizní situace v dopravě negativně. Záležitost nadále prošetřují a v prověřují policisté Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně,“ uzavřel policejní mluvčí.