Podle Petra Kůdely, tiskového mluvčího moravskoslezských hasičů, dostalo operační středisko hasičů informaci o dopravní nehodě na 338 kilometru dálnice ve směru na Ostravu krátce před půl čtvrtou ranní.  

VIDEO HASIČŮ Z NEHODY ZDE:

Zdroj: Youtube
Ilustrační foto.
Zaměstnanec školy v Havířově se opil v práci, děti ale naštěstí minul

„K místu nehody vyjely čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje - ze stanic Bílovec, Nový Jičín, Ostrava-Zábřeh a Ostrava-Přívoz, a také dvě jednotky dobrovolných hasičů, z Bílovce a Studénky,“ sdělil Petr Kůdela.

Hasiči na místě zjistili, že kamion naložený naložený smrkovými kládami prorazil středová svodidla a poškodil most.

„Do vysypaného nákladu pak měla v opačném směru narazit polská dodávka, oba řidiči byli zranění, pro jednoho přiletěl vrtulník Letecké záchranné služby,“ pokračoval Petr Kůdela a upřesnil, že svodidla byla poničená v délce okolo šedesáti metrů. 

Zesnulá zpěvačka Jarmila Šuláková, přezdívaná Valašská královna lidové písně, získala od prezidenta Medaili za zásluhy I. stupně za oblast umění.
Pocta zesnulé zpěvačce. Jarmile Šulákové pojmenují náměstí ve Vsetíně

„Vyvrácený kamion ležel při příjezdu hasičů ve srolovaných středových svodidlech, část nákladu na silnici. Hasiči klády převáželi za krajní svodidla pomocí malého nakladače Bobcat, nebo přenášeli v rukou. Už za světla sem přijel kamion s velkými kleštěmi, kterými byly přeneseny za svodidla klády, které zůstaly pohromadě na korbě,“ dodal mluvčí hasičů s tím, že hasiči mezitím rozřezávali poničená svodidla, aby mohla soukromá vyprošťovací a odtahová služba kamion zvednout. 

Záběr z kamery
VIDEO: Řidička Renaultu v Hrabůvce najela do ženy na přechodu, pak odjela

Potom odčerpávali naftu z proražené nádrže Scanie a předali místo nehody Policii ČR. Na místě nehody také pracovala firma Ekoaqua kvůli úniku nafty z proražených nádrží kamionu do půdy.

Krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská k nehodě doplnila, že do vysypaného nákladu narazila dvě vozidla, každé v jiném směru.

„Z předběžně zjištěných informací vyplývá, že řidič jedoucí ve směru na Ostravu měl z prozatím nezjištěného důvodu, nelze vyloučit mikrospánek, narazit do středových svodidel, poškozen byl současně pilíř mostní konstrukce. Došlo k vysypání dřeva na komunikaci, a to především do protisměru. Při nehodě došlo ke zranění osob,“ uvedla mimo jiné Soňa Štětínská. 

Petr Wolf
Kde je? Uprchlý exposlanec Wolf se skrývá již sedmým rokem

Policisté až do odpoledne odkláněli dopravu, prováděli na místě dokumentaci a zjišťovali a vyhodnocovali informace k dopravní nehodě, včetně míry zavinění. Policejní mluvčí dodala, že u žádného z řidičů nebylo zjištěno požití alkoholických nápojů. Předběžná škoda na kamionu a převáženém nákladu je vyčíslena na 950 000 korun, na dalších dvou vozidlech dosahuje po sečtení škoda 100 000 korun.

Informacemi o škodě vzniklé na mostním pilíři policisté dosud nedisponují,“ uzavřela Soňa Štětínská. 

Záběr z videa FNO.
VIDEO: Nemocnice v Ostravě zveřejnila záběry z porodu trojčat