V minulých dnech již komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně zahájil úkony trestního řízení směřující k prověření a objasnění všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že mladý muž se dopustil přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dopravní nehoda u Mošnova.
Nepříjemný start víkendu - pět zraněných při ranní nehodě dvou aut u Mošnova

Policejní mluvčí René Černohorský upřesnil, že patnáct minut po páté hodině ranní v sobotu 8. října muž řídil na silnici I/58 u Mošnova osobní motorové vozidlo značky Lancia Lybra ve směru od Mošnova na Ostravu.

„Přitom pod vlivem alkoholických nápojů přejel z dosud přesně nezjištěných příčin do levého jízdního pruhu a zde se čelně střetl s protijedoucím osobním motorovým vozidlem tovární značky Peugeot 407, který řídila čtyřicetiletá žena z Havířova. Při nehodě utrpěli zranění lehčích charakterů oba řidiči a také devatenáctiletý muž z Ostravy, dva spolujezdci podnapilého řidiče, devatenáctiletý muž z Ostravy a dvacetiletý muž z Hlučínska, utrpěli těžká zranění,“ uvedl René Černohorský s tím, že těžce zraněné pacienty převezly vrtulník a sanitní vůz do nemocnic.

Požár půdy ve Studénce.
Požár ve Studénce, hořela půda kancelářské budovy. Škoda je milion korun

U řidiče policisté naměřili dechovou zkouškou pozitivní výsledky s hodnotami přes 1,2 promile alkoholu v dechu, orientační dechová zkouška u řidičky byla negativní. „Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově v několika stovkách tisíc korun. Záležitost nadále prověřují novojičínští policisté a kriminalisté,“ doplnil policejní mluvčí.