Tragická nehoda se stala na 317 kilometru dálnice v katastru Hynčic, místní části Vražného. „Došlo k havárii hasičského vozidla. Jeden člověk byl zraněn vážně, další svým zraněním podlehl,“ sdělil krátce po nehodě novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes a dodal, že doprava byla odkloněna na Bělotín. Ze směru od Ostravy zůstala silnice průjezdná.

Podle svědků sjelo auto v místě, kde nejsou svodidla mimo silnici, a skončilo v poli pod dálnicí. Na místo vyjeli hasiči, a také posádka rychlé lékařské pomoci ze stanoviště ve Fulneku. Zároveň vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Na pomoc přispěchala také posádka záchranné služby z Hranic na Moravě.

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že řidič Tatry 815 zůstal po nehodě zaklíněn v kabině vozidla. „Zasahující lékaři zjistili, že je v bezdeší a nejeví žádné známky života,“ pokračoval Humpl a dodal, že devětatřicetiletému muži již záchranáři nedokázali pomoci, zemřel na místě na následky zranění. „Druhého muže, který ve vozidle cestoval a utrpěl zranění, ošetřovala posádka sanitního vozidla z Hranic,“ doplnil Humpl.

Přečtěte si také:

Nehoda si vyžádala dvě těžká zranění

Ke srážce cyklistů letěl vrtulník

Dopravní nehoda uzavřela dálnici