Téměř měsíc uplynul od vážné bouračky, ke které došlo v závěru června letošního roku na silnici třetí třídy (III/05716) mezi Hodslavicemi a Hostašovicemi. Vyšetřovatelé ale doposud neznají identitu hlavního aktéra incidentu, proto se tento týden rozhodli oslovit širokou veřejnost.

V inkriminované pondělí v 8.35 hodin jel motorkář směrem od výletiště u Zrzávky do centra Hostašovic. „Dosud neustanovený řidič nezjištěného osobního vozidla stříbrné barvy, při předjíždění osobního vozidla a bagru, se pravděpodobně dostatečně nepřesvědčil o provozu za sebou, započal předjížděcí manévr a vjetím do jízdní dráhy ohrozil řidiče motocyklu značky Peugeot,“ popsal událost Petr Směták, okresní policejní mluvčí.

K nehodě došlo v pondělí 24. června.

Řidič černého skútru při následném vyhýbacím manévru havaroval do silničního příkopu na levé straně komunikace a při pádu se zranil. „Řidič dosud nezjištěného stříbrného vozidla z místa dopravní nehody ujel. Přesná příčina a míra zavinění je předmětem dalšího šetření,“ uvedl dále mluvčí.

K nehodě došlo v pondělí 24. června.

Policistům se podařilo zjistit, že by se mělo jednat o vozidlo typu MPV, snad i o konkrétní typ Citroën Picasso. „V této souvislosti policisté žádají občany, kteří by mohli k této události podat jakékoliv informace, které mají spojitost s touto dopravní nehodou, aby tyto informace sdělili osobně na kterékoliv oddělení Policie ČR, či na telefonní číslo 974 735 251 popřípadě na linku 158. Hledáme případné svědky samotné dopravní nehody a řidiče, kteří mají v autě záznamové zařízení a jeli okolo v době, kdy se nehoda stala,“ apeluje Petr Směták na všechny motoristy, kteří v pondělí ráno 24. června místem, i nejbližším okolím, projížděli.