Událost se stala asi deset minut před 20. hodinou. „Čtyřiatřicetiletý muž z Kralup nad Vltavou řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Roomster ve směru od obce Závišice k ulici Štefánikové v Kopřivnici. Při tom ve zdejší tříramenné křižovatce s ulicí Kpt. Jaroše nedodržel bezpečnostní vzdálenost za osobním motorovým vozidlem tovární značky Subaru XV, které jelo před ním a jehož řidička zastavila v prostoru křižovatky s ohledem na dopravní značení Stůj, dej přednost v jízdě,“ sdělil policejní mluvčí René Černohorský.

Policie ČR - ilustrační foto.
Ujíždějící motocyklista jel na Novojičínsku i přes dvě sta kilometrů v hodině

Řidič Škody nezareagoval včas a přední části vozidla narazil do zadní části Subaru. Při nárazu se nikdo nezranil, škoda se ale prvotním odhadem vyšplhala na 130 tisíc korun. „Orientační dechová zkouška vyzněla u řidičky negativně, dechovými zkouškami u muže bylo zjištěno, že řídil automobil po předchozím požití alkoholických nápojů a rovněž test na přítomnost jiných omamných a psychotropních látek či jedů v jeho těle prokázal pozitivní výsledek na návykovou látku amfetamin,“ uvedl policejní mluvčí a upřesnil, že hodnota alkoholu v dechu muže byla 1,4 promile.

Nová centrální hasičská stanice v Novém Jičíně - květen 2023.
Hasiči v Novém Jičíně budou brzy v novém. Moderní stanice stála 300 milionů

Na výzvu policistů, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve nebo moči, muž reagoval negativně a odběr odmítl. „Policisté na místě muži zakázali řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření, a také mu zadrželi řidičský průkaz. Muž je důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Záležitost nadále v prověřují novojičínští dopravní policisté a kriminalisté.