Jak uvedl policejní mluvčí René Černohorský, při průjezdu levotočivou zatáčkou sedmatřicetiletý řidič z Novojičínska nezvládl řízení a vyjel vpravo na krajnici.

„Přitom pravou přední části dodávkového automobilu narazil do levého zadního rohu zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Renault Mégane. Po střetu nezastavil a v jízdě pokračoval až na ulici Karla Schwarze v Novém Jičíně, kde vůz zaparkoval,“ sdělil René Černohorský a doplnil, že událost viděl všímavý svědek, který děj popsal přivolané policejní hlídce.

Při kolizi nedošlo k žádnému zranění a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na 20 tisíc korun, tedy následky poměrně mírné. Zato s řidičem to už tak dobře nevypadalo z hlediska jeho schopnosti řídit motorové vozidlo. Policisté mu naměřili téměř 2,9 promile alkoholu v dechu.

„Řidič předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu nepožádal. Policisté mu zakázali řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření,“ dodal policejní mluvčí s tím, že záležitostí se zabývají policisté Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně a také novojičínští kriminalisté kvůli důvodnému podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.