Jak uvádí policie, řidič osobního motorového vozidla Audi (ročník 1947) vjel na chodník z dosud neujištěných příčin. 

Muž (na snímku z hlavního líčení u ostravského krajského soudu) byl za vraždu manželky a tchyně odsouzen k patnácti rokům vězení.
Zoufalý muž udusil nemohoucí manželku a tchyni, podle soudu obě zavraždil

"Žena (ročník 1973) na místě svým zraněním podlehla. Druhá žena (ročník 1999) utrpěla zranění, která nejsou život ohrožující," uvedla mluvčí policie Karolína Bělunková. 

Provedená dechová zkouška řidiče osobního motorového vozidla vykázala negativní hodnoty.

Policisté okolnosti a příčinu této tragické události zjišťují. 

Zdravotničtí záchranáři oznámění o nehodě přijali před devátou hodinou. Na místo události vzlétl vrtulník letecké záchranné služby,  který byl z letu následně odvolán a vyjely pozemní týmy z Frýdlantu a Frýdku-Místku," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

"Šestačtyřicetiletá žena byla po kolizi s vozidlem v bezvědomí, došlo u ní k selhání krevního oběhu. První pomoc poskytovali hasiči a čtyři minuty po nahlášení dorazila první posádka záchranářů. Pacientka utrpěla mnohočetná poranění v oblasti hlavy, hrudníku a břicha. Snaha o její záchranu byla marná a žena na místě podlehla svým zraněním," dodal k tragické události. 

V souvislosti s událostí byla k zásahu povolána tak interventka ZZS, která poskytovala první psychickou pomoc dalším účastníkům nehody.

Vrchní soud v Olomouci 11. února 2020 projednával případ lékařů Tomáše P. (vlevo) a Zdeňka P. (vpravo).
Lékaři z Ostravy půjdou do vězení, navíc nesmějí ordinovat
Budova Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava na ulici Dr. Malého 15 kde mají bydlet čínští studenti, 7. února 2020 v Ostravě.
Čínské studenty v ostravské karanténě hlídá bezpečnostní služba