Když mladý muž jel v září letošního roku v nočních hodinách svým autem, netušil, do jaké šlamastyky se dostane. „V jedné z obcí na Novojičínsku, tento osmnáctiletý řidič přehlédl chodce, který šel středem vozovky. Srazil jej na zem a z místa nehody ujel,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes. Vystrašený mladík se se svým průšvihem svěřil známým, kteří na místo nehody zajeli a zraněnému přivolali pomoc.

„Policistům, kteří přijeli na místo nehody, ale o tom jak k nehodě došlo, neřekli. Uvedli, že pouze jeli okolo,“ pokračoval Gřes a doplnil, že novojičínští dopravní policisté provedli ohledání místa nehody, zajistili stopy a začali prověřovat informace, které by je přivedly na stopu pachatele. Zraněný čtyřiadvacetiletý muž skončil v nemocnici, kde z odebrané krve zjistili, že je pod vlivem alkoholu.

Jenže neuběhlo mnoho dnů a zvěsti tom, kdo seděl za volantem auta, které chodce srazilo, se objevily na jedné ze zmíněných sociálních síti. Informace se dostaly rovněž k policistům, kteří za mužem, jenž mohl být pachatelem, zajeli. „Mladík policistům sdělil, že chodec šel středem vozovky, a když byl před ním, zavrávoral, načež došlo ke střetu s jeho autem. Po nárazu zůstal ležet na zemi. Řidič zpanikařil, dostal strach z policie a ztráty řidičského průkazu a odjel. Svým známým však o tom řekl a požádal je, aby na místo zajeli a přivolali pomoc,“ přiblížil zkratkovité jednání mladého řidiče policejní mluvčí.

Mladík navíc ve snaze zakrýt dopravní nehodu, hned následující den dal auto do opravy. Nechal vyměnit čelní sklo, přestříkat přední kapotu a blatník. „Policejní vyšetřovatel zahájil prověřování celé události s podezřením ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, a přečinu neposkytnutí pomoci řidičem motorového vozidla. Za své jednání může pachatel dostat až pětiletý trest odnětí svobody.