Kolem 17. hodiny vítr poničil již druhou střechu v Kopřivnici. „Z boku sroloval térovou krytinu, která byla nalepena a nabita ve velkých pásech na šikých trámech. Celá krytina s částí trámků skončila mezi dvěma rodinnými domky, když poškodila pouze společný plot – druhý dům nikoliv,“ informoval tiskový mluvčí hasičského záchranného sboru Lukáš Humpl. Dále uvedl, že předběžná škoda bude asi 200 tisíc korun. První shozená střecha v Kopřivnici vzala za své kolem druhé hodiny a to na ulici Havlíčkově. „Střecha skončila v drátech nad jednosměrnou ulicí, jako tunel. Naštěstí nespadla na druhý rodinný dům, naproti. Soused se i přesto nemůže příliš radovat, protože pád střechy mu rozbil několik oken.


Hned ráno převrácený kamion na silnici 48 ve směru ze Starého Jičína na Hranice zaměstnal nejen hasiče, ale i policisty. Kolem šesté hodiny vítr převrátil kamion. "Celý zablokoval všechny čtyři pruhy silnice. Asi za hodinu se podařilo zprovoznit dva pruhy a dopravu řídili policisté kyvadlově. Celou situaci vyřešili policisté a hasiči, kteří vyčistili silnici od provozních kapalin. Už od 9 hodiny byly oba směry zcela průjezdné," uvedl policista Stanislav Sobol a radí řidičům nákladních aut a kamionů, pokud nejsou naloženi, aby v době silných poryvů větrů využili bezpečnostní přestávky a odstavili auto. Na volném prostranství je vůz vždy překážkou a může dojít k převržení. Jinak v celém kraji další podobné problémy nebyly.

Hasiči ještě řešili utrhnutou izolaci na štítu domu v Novém Jičíně-Žilině. V Závišicích zase hlídali spadlé elektrické dráty a ve Veřovicích provizorně zabezpečovali uvolněný světlík. Zatím vítr nenapáchal větší škody a ani nebyla nahlášená žádná zranění.