Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v noci z pátku na sobotu u vážné nehody na Novojičínsku.

Krajští operátoři převzali po třiadvacáté hodině informaci o nálezu zraněného cyklisty ve Starojické Lhotě, místní části Starého Jičína. Na pomoc vyjely novojičínské pozemní posádky a následně vzlétl k noční misi také vrtulník z Ostravy.

Sedmapadesátiletý muž byl nalezen ležící na cestě, a tak svědkové zahájili poskytování pomoci a záchranáři po svém příjezdu rozšířenou resuscitaci.

Subaru bylo vlakem odmrštěno zpět na silnici.
Nehoda v Šenově. Řidička vjela na přejezd, vlak auto odmrštil

„Zasahující lékař zjistil poranění hlavy a hrudníku, i přetrvávající selhání krevního oběhu. Pacient musel být zaintubován a o jeho dýchání se postaral ventilátor. Záchranáři použili rovněž přístroj provádějící nepřímou srdeční masáž a zajistili vstup do kostní dřeně, kterým zahájili podávání léků,“ vysvětlil lékařskou proceduru mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Snaha týmu vedla k úspěchu a obnově oběhu, ale jen na chvíli, neboť došlo k opětovnému selhání. Po dalších opatřeních se podařilo znovu srdeční oběh zajistit a letečtí záchranáři muže předali do péče lékařů urgentního příjmu FN Ostrava. Stav pacienta byl ale kritický.