Jen v Ostravě se během tří dopoledních hodin stalo třikrát více nehod, než kolik činí běžný denní průměr (deset havárií). Většinou se jednalo o drobnější kolize, při kterých řidiče nezvládli řízení nebo nestačili dobrzdit.

„Každým rokem je to stejné. Trvá přibližně dva až tři dny, než si motoristé na novou situaci zvyknou. Je nutné si uvědomit, že na zasněžené či zledovatělé vozovce je brzdná dráha podstatně delší než v jiné období roku,“ zdůraznila mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Více seve středu bouralo i na Frýdecko-Místecku. Například v Bruzovicích před jedenáctou hodinou nezvládl řidič jízdu na hladké vozovce a skončil v příkopu.

„Jedna osoba byla lehce zraněna. Přivolaní zdravotníci si dotyčného převzali k ošetření. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Frýdku-Místku, kteří se postarali o odstranění následků kolize. Z havarovaného vozu ale žádné provozní kapaliny neunikly. Zpátky na základnu se vraceli asi za hodinu,“ upřesnil operační důstojník Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje s tím, že hasiči během dopoledních hodin na Frýdecko-Místecku pomáhali ještě u dalších šesti havárek. „

Ty se už ale obešly bez zranění,“ uklidňoval operační důstojník. Nehodovost však nepolevila na Frýdecko-Místecku a Třinecku ani odpoledne.

Hasiči, dopravní policisté a zdravotníci museli pomáhat před třináctou hodinou u havárky, při které řidič osobního auta srazil chodce na křižovatce v Revoluční ulici ve Frýdku-Místku. Jen o deset minut později se udála bouračka také ve Vyšních Lhotách.

U odbočky na Prašivou se srazila dvě osobní auta. Zranění utrpěli dva pasažéři, pro které si přijala záchranka. Během odstraňování následků byl jeden jízdní pruh neprůjezdný.

Kolem čtrnácté hodiny se bouralo taktéž na silnici I/11 v Lidické ulici v Třinci. U restaurace U Buriana se srazil osobák s náklaďákem. Jeden člověk byl zraněn. Ostatní projíždějící řidiči museli počítat s dopravním omezením.

„Vnoci z úterý na středu vyrazila kompletní technika Ostravských komunikací k údržbě více než 370 kilometrů silnic, které má ve správě," uvedl ve středu mluvčí společnosti Jiří Maléř.

„Všechny sypače vyrazily současně s prvním sněhem krátce po půlnoci a chemicky byl ošetřen kompletně celý rajon. Použito bylo 36,7 tun soli a 12,7 m3 solanky. Podruhé vyrazily všechny vozy krátce po déváté hodině ranní a stále jsou v terénu," doplnil.

(per, sru, zm)