„Dle zjištěných informací měl devítiletý chlapec jedoucí na jízdním kole sjet z chodníku na přechod pro chodce, bezprostředně před přijíždějící vozidlo Toyota, které řídila sedmatřicetiletá žena. Ta již nemohla střetu zabránit a do cyklisty narazila,“ popsala nehodu z pátku 26. dubna Darina Knižátková, okresní policejní mluvčí.

Řidička okamžitě poskytla první pomoc a na místo přivolala rychlou záchrannou službu, která sražené dítě převezla do nemocnice. Dechová zkouška u ženy vyloučila alkohol.

„Ne všichni řidiči jsou však tak zodpovědní a zachovají se v této situaci správně. Příkladem toho je dopravní nehoda, ke které také došlo v obci Kunín o dva dny dříve,“ sdělil policejní komisař Petr Směták. Směrem na Nový Jičín jel motorista v červeném autě a v obci narazil do devětapadesátileté cyklistky, který jela před ním a chtěla odbočit vlevo.

„Po nárazu cyklistka upadla na vozovku a utrpěla těžké zranění. Řidič daného vozidla pak z místa dopravní nehody ujel, aniž by ženě poskytl první pomoc,“ pokračuje Směták.

Policisté ihned začali po řidiči pátrat a i díky všímavým svědkům dopravní nehody se ho podařilo následující den vypátrat.

„Jednalo se o šestatřicetiletého muže z Novojičínska, který se následně policistům ke svému jednání doznal a uvedl, že svého počínání lituje,“ dodal komisař.

Kriminalisté v úterý 30. dubna vůči muži zahájili trestní stíhání pro trestným čin neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. V krajním případě mu hrozí 5 let za mřížemi.