Devětapadesátiletý řidič z Kopřivnice jel ve směru od Závišic do centra města. „Řidič favoritu na rovném a přehledném úseku zachytil pravou přední části vozidla chodce, který mimo vyznačený přechod pro chodce, náhle vstoupil do vozovky. Následně došlo k jeho sražení, při kterém chodec utrpěl těžká poranění hlavy,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík s tím, že policisté zpočátku nemohli zjistit totožnost sraženého muže.

Bezprostředně po nehodě začala pacienta ošetřovat lékařka záchranné služby, která jela v civilu shodou okolností kolem. Krátce nato dorazila posádka rychlé zdravotnické pomoci z nedalekého výjezdového stanoviště a po chvíli lékařská výjezdová skupina z Frenštátu pod Radhoštěm. „Muž byl ihned po střetu v bezvědomí. Lékaři na místě zásahu zjistili poranění mozku a dolní končetiny. Pacientovi museli zajistit dýchací cesty intubací a připojit jej k umělé plicní ventilaci. Žilními vstupy aplikovali množství nezbytných léků, záchranáři také dlahou zajistili zraněnou končetinu a postiženého uložili do vakuové matrace,“ sdělil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl a doplnil, že z důvodu velmi vážných poranění a přímého ohrožení života přivolali záchranáři i vrtulník letecké záchranné služby, který dosedl mezi domy, v bezprostřední blízkosti místa události. Jeho posádka zraněného transportovala na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

Vzhledem ke zdravotnímu stavu zraněného u něj policisté na místě neprováděli dechovou zkoušku na alkohol. Alkohol u řidiče favoritu byl dechovou zkouškou vyloučen. Škoda na vozidle dosáhla asi pět tisíc korun. „Okolnostmi nehody se nadále zabývají novojičínští policisté,“ uzavřel Tomšík. Sražený muž je podle informací Deníku v kritickém stavu.